Криваві події 2 травня: слідство не дає відповідей
Загрузка плеера...

Минуло 4 роки відтоді, як в Одесі сталися страшні події 2 травня 2014-го року. У центрі міста масові заворушення громадян закінчилися серйозною трагедією - загибеллю 48 людей: когось убили під час сутичок на вулиці, дехто помер у лікарні, та найбільше людей згоріло в Будинку профспілок…

Досі крапку в цій історії не поставлено, правоохоронці продовжують розслідувати одеську трагедію і час від часу оприлюднюють окремі деталі слідства.

Юлій Луценко, Генеральний прокурор України: "Одеса, а тим більше ступінь трагедії 2 травня заслуговує на законні судом постановлені вироки. Cправу після доопрацювання направили на повторне судове слідство. Судовий процес зараз відбувається в місті Миколаїв. Також паралельно ще декілька нових епізодів щодо учасників тих трагічних подій завершено".

Втім, серйозних зрушень у розслідуванні справи за 4 роки Україна так і не дочекалася… Хоча високопосадовці неодноразово запевняли, що беруть її на особистий контроль. Про це заявляв і тодішній виконувач обов’язків генерального прокурора України Олег Махніцький.

Наразі все, на що спроможні силовики, – щороку 2 травня "нашпиговувати" Одесу своїми співробітниками. Напевно, бояться повторення трагедії.

Сергій Яровий, перший заступник міністра внутрішніх справ України: "Особовий склад, який буде задіяний до забезпечення правопорядку – це біля 2300 співробітників Нацполіції, Нацгвардії України, управління Державної служби з надзвичайних ситуацій".

Складається враження, що за всіма перипетіями сьогодення громадян просто відволікають від відповіді на питання, що ж стало причиною кривавих подій 2014-го. Ба більше, деякі представники силових структур просто забувають про слідство. Приміром, у МВС, як з’ясувалося, вже й не пам'ятають результати внутрішнього розслідування щодо участі одеських міліціонерів у подіях 2-го травня.

Артем Шевченко, речник МВС: "Воно вже проведено давним-давно. Результати передані прокуратурі. Ну ви мене питаєте про події 14-го року. Я не пригадую, що було 4 роки тому".

Водночас досі не зрозуміло й те, хто зрадник, а хто патріот… Поліцейські не підтвердили і не спростували факти причетності ТОПових українських політиків до одеської трагедії. Зокрема, свого часу обвинувачення лунали на адресу нинішніх очільника МВС Арсена Авакова та спікера Верховної Ради Андрія Парубія. Останній тоді очолював РНБО… Говорили й про безпосередню участь у заворушеннях одеських високопосадовців та правоохоронців. Так, координатор громадської групи "2 травня" Тетяна Герасимова впевнена, що Будинок профспілок заздалегідь підготували в якості вогняної пастки, а до цього безпосередньо був причетний нинішній нардеп від "Опозиційного блоку", екс-губернатор Одещини Микола Скорик.

Тож наразі ситуація складається так, що провести об'єктивне розслідування одеської трагедії просто неможливо. Його результати в будь-якому випадку завдадуть нищівного удару або по провладних політичних силах, або по опозиційних, які зараз активно допомагають владі протягувати в Раді необхідні закони.

Тим не менше, українцям не варто забувати, що за всіма політичними розбірками й недомовками стоїть життя десятків людей, яких просто використали як розмінну монету… І з кожним роком надія на те, що справу доведуть до кінця й винних таки покарають, згасає.

Однак залишається сподівання, що напередодні важливих політичних подій, приміром, виборів, деякі посадовці, борячись за місце під сонцем, таки здадуть своїх опонентів та привідкриють завісу кривавих подій 2014-го…

Відео: YouTube Фото: Google

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram