На виборах до ОТГ махлювали 6 партій
Загрузка плеера...

Вибори 29 квітня 2018 стали найбруднішою кампанією за всю історію проведення виборів до об'єднаних територіальних громад, починаючи з жовтня 2015 р. Політичні партії та кандидати встановили "рекорд" як за кількістю, так і за масштабами підкупу голосуючих. Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Очільник наголосив, що хоча вибори й проходили тільки в 40 ОТГ, спостерігачам КВУ надійшла інформація про 25 фактів підкупу. Реальна ж цифра могла бути значно більшою.

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження в 5 областях. У день волевиявлення були спіймані на місці злочину троє скупників голосів.

Серед партій-рекордсменів з підкупу виборців Кошель виділив "Батьківщину", Аграрну партію та "Наш край". Також декілька фактів впливу було зареєстровано в Радикальної партії. По одному - в БПП і "Самопомочі".

Оприлюднені фото- й відеоматеріали про "сітки", схеми і конкретні факти купівлі голосів дають підстави прогнозувати відкриття не менше 10 кримінальних справ.

Було зареєстровано й низку інших порушень. Приміром, вісім дільниць розпочали роботу із запізненням, через що багато людей не змогли проголосувати.

Очільник Комітету виборців наголосив, що окремі держчиновники досі намагаються втручатися у виборчий процес. Зокрема, напередодні виборів Радикальна партія Олега Ляшка та "Батьківщина" заявили про тиск на їхніх кандидатів та спроби використання аднмінресурсу. Серед головних фігурантів заяв - глава Нововодолазької РДА Харківської області та заступник голови Дніпропетровської ОДА.

У Комітеті повідомили, що загалом у кампанії брали участь тільки 27 з 356 офіційно зареєстрованих політичних сил. Серед партій, які відмовилися від участі у виборах, можна побачити і партії-лідери президентського і парламентських рейтингів.

Видео:YouTube Фото:Google

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram