Травневий шашлик подорожчав майже на третину
Загрузка плеера...

Все менше українців можуть дозволити собі традиційний шашлик на травневі свята. За словами експертів, останні два роки доходи громадян не встигають за темпами рості вартості на м’ясні продукти.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж:

"Мы мяса покупаем все меньше.  Ровно потому, что оно недоступно не только для людей, которые получают минимальную заработную плату, но и для тех, кто получает среднюю заработную плату. 30% людей в нашей стране получают "минималку". И только небольшая часть, порядка 30-40% получают среднюю заработную плату. А еще 30% живут на социальные пособия. Естественно, тут уже ни до мяса ни до майских шашлыков. Которые, как мы посчитали, за год подорожали на 28 процентов".

Наприкінці минулого року економісти висловлювали сподівання, що стрімке зростання цін на продукти 2018-го призупиниться, але з січня цифри на цінниках продовжують збільшуватися. Рекаордсмен за темпами росту цін – свинина, яка подорожчала в середньому майже на 8% та яловичина, вартість якої збільшилася майже на 12% з початку року.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж:

ы видели, как весь январь цены росли. Мы ставили просто ценовые рекорды по овощам. Особенно по капусте и свекле и моркови. Февраль был достаточно спокойным. Март – опять пошли вверх. Апрель цены снова успокоились"

За підрахунками експертів, у порівнянні з минулим роком найскромніший набір продуктів для травневого пікніка зі свинини, овочів, хліба, соусу, мінералки та алкоголю подорожчав на 96 гривень і в середньому його вартість склала 445 гривень. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram