Після аварії на ЧАЕС в Україні щороку більшає онкохворих
Загрузка плеера...

Після аварії на Чорнобильській АЕС в Україні щороку збільшувалась кількість випадків раку щитоподібної залози. Про це заявив заступник директора по науковій роботі з чорнобильських питань Інститут ендокринології та обміну речовин Національної академії медичних наук України Валерій Терещенко. За словами науковця, зараз накопичено багато матеріалів і визнано всіма медичними інстанціями, що Чорнобильська катастрофа негативно вплинула насамперед на щитоподібну залозу.

Валерій Терещенко, заступник директора по науковій роботі з чорнобильських питань Інститут ендокринології НАМНУ:  "Перш за все про це свідчить динаміка захворювання. До Чорнобиля це захворювання досить рідке. Якщо до Чорнобиля на 14 мільйонів дитячого та підліткового населення України реєструвалося десь біля 20-25 випадків раку щитоподібної залози, то після, розпочинаючи десь з 90-го року, їх було вже 64. І після того, після цієї дати, постійно збільшувалась кількість прооперованих дітей і підлітків з приводу раку щитоподібної залози. І за останні 7 років ця цифра серед популяції населення, які тоді були дітьми та підлітками, щороку реєструється більш ніж тисяча випадків раку щитоподібної залози. Хоча чорнобильський радіоактивний йод розпався вже через 2 місяці після чорнобильської катастрофи"

За результатами дослідження, яке проводиться протягом 20-ти років в Україні спільно з американськими вченими, показники розвитку раку щитоподібної залози найвищі серед населення, яке на час аварії перебувало у дитячому віці або в утробі матері. У рамках дослідження кожні 2 роки діагностують майже 18 тисяч осіб із групи ризику.

Валерій Терещенко, заступник директора по науковій роботі з чорнобильських питань Інститут ендокринології НАМНУ: "У результаті вибуху на 4-му реакторі в атмосферу було викинуто різні радіоактивні ізотопи – технецій, полоній, стронцій. Але найбільше, більше 80%, це були ізотопи радіоактивного йоду, який в організмі поглинався тільки клітинами щитоподібної залози природно, тому вона і зреагувала"

Станом на початок 2016-го року потерпілими внаслідок Чорнобильської катастрофи вважалися один мільйон сімсот українців, з яких більше чотирьохсот тисяч – діти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram