Опитування NewsNetwork: "Українці й досі відчувають наслідки аварії на ЧАЕС"
Загрузка плеера...

У ніч на 26 квітня 1986 року cталася катастрофа, фатальні наслідки якої відчутно донині – вибух на Чорнобильській АЕС. У результаті аварії загинули десятки тисяч людей. Хтось під час гасіння пожежі, а хтось від захворювань, які виникли унаслідок впливу радіації. Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою жителів та гостей столиці, запитавши: "Яким чином Вас та Вашу родину зачепила аварія на ЧАЕС?"

І ось які відповіді ми отримали.

Катерина, жителька Києва:

"Ні, дякувати Богу, мене та мою родину не зачепило, адже ми на той час були у відрядження в Болгарії три роки. Але моїх родичів… Діти на 1 травня ще ходили маленькими, а потім їх уже вивезли після 1 травня. По-моєму, морально більше вплинуло, ніж фізично. Тому що фізично ми не все знаємо і не точно знаємо. Я думаю, більше нас турбувала саме моральна частина цього питання, більше як гнітила і ми на цьому гніті більше, мабуть, загубили, ніж як від фізичного… Я так думаю, а там…"

Сергій, житель Києва:

"Ні, не зачепило ніяк… Тільки те, що народився після Чорнобильської АЕС і все. А так, ніяк. Це велика трагедія для населення України дуже сильно, це жахливо, не хочу, щоб повторилося це, не було ніколи".

Світлана, жителька Києва:

ы жили далеко. Никак вроде бы, не заметили".

Олександр, житель Києва:

"Ну, мабуть, як і всіх громадян нашої країни. Тато був ліквідатором свого часу. Безслідно воно, мабуть, не пройшло взагалі для всіх жителів не тільки для країни, а й для сусідніх країн. В першу чергу, мабуть, це здоровя, життя громадян, адже люди постраждали дуже суттєво. Статистику я вам не наведу, цифри, одначе вона є. Інша частина – це економічна, тому що величезна кількість територій вона просто непридатна для життя. Я навіть не знаю, чи можна порахувати взагалі збитки, чи можна їх порахувати".

Андрій, житель Києва:

"Скільки людей постраждало саме в Чорнобилі, переїхало з місця, де вони постійно проживали".

Наталія, жителька Києва: 

"Очень жалко людей, которые так пострадали. И у меня среди знакомых многие уже умерли"

Олександра, жителька Києва:

"Особисто на моєму житті, дякувати Богу, ніяк не відобразилася. Але чимало знайомих постраждали, тому що були пожежники ті, які гасили пожежу, - перше. Друге: діти народжувалися хворі і це, певно, було пов’язано з наслідками аварії. Ну це і генетика, це просто страшні наслідки. Страшні наслідки, тому що ми не зуміли так, як японці після своїх таких самих викликів, а може і серйозніших, якось раціоном харчування, якимись такими соціальними допомогами вони зуміли таки зробити так, щоб нація одужала, а ми – ні. Тобто, я думаю, що наслідки дуже серйозні. Ну й окрім всього того залишилося те, що було тоді. Я ще дуже юною була у той час, але я пам’ятаю ота брехня страшна, коли люди виходили на першотравневу демонстрацію, незважаючи на те, що треба було сидіти вдома, позачинявши вікна. І все це залишилося і ми бачимо, що влада, в принципі, бреше так само, як тоді".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram