Парламент Гренландії знову очолили соціал-демократи
Загрузка плеера...

На парламентських виборах у Гренландії перемогла соціал-демократична партія Siumut. За представників цієї політичної сили проголосували 27% виборців. Тепер лідер партії Кім Кільсен продовжить працювати на посаді прем'єр-міністра протягом наступних чотирьох років.

Водночас опозиційна партія Ataqatigiit, якій соцопитування передрікали перемогу, посіла тільки друге місце з 25 % голосів. Третьою ж стала "Демократична партія". Її підтримали близько 20% виборців.

Місцеві журналісти повідомляють, що всі ці політсили підтримують курс на повну незалежність від Данії. Загалом семи учасників виборів проти виступає тільки новоспечена "Партія співпраці".

Як відомо, Гренландія отримала самоуправління у 2009 році. Наразі Данія зберігає контроль лише над зовнішньою політикою та обороною острова, а також виділяє щороку майже 500 мільйонів євро субсидій. А це – близько 60% річного бюджету Гренландії.

Тому тепер головним завданням для партій, які виступають за незалежність Гренландії, є встановлення термінів відокремлення острова від Данії, а також як це зробити без зубожіння острова.

Відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram