Ситник не квапить з оцінкою роботи НАБУ
Загрузка плеера...

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник  доповів про результати роботи відомства за 3 роки існування.

Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України:

"Вагомим досягненням НАБУ за три роки на нашу думку є те, що ми нарешті похитнули касту недоторканих, яка формувалась дуже довгі роки в Україні. Що мається на увазі. За три роки 200 детективів НАБУ зробили те, що не спромоглася зробити вся правоохоронна система України за попередні 20 роки. Детективи почали притягувати до відповідальності осіб, яких ніхто ніколи не притягував. Загалом станом на початок березня цього року за доказами, зібраними НАБУ і САП у корупції обвинувачується майже 200 осіб. Понад 160 осіб є підозрюваними. На черзі справи щодо посадовців з низки міністерств і відомств, народних депутатів, суддів, керівників великих державних підприємств".

Щодо фігурантів розслідувань, вже проведених детективами Національного антикорупційного бюро, Артем Ситник зазначив, що декілька  звинувачених у корупції топ-менеджерів великих державних підприємств продовжують обіймати керівні посади.  

Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України:

"Є досить неприємні приклади, коли, наприклад, директор Запорізького титано-магнієвого комбінату обґрунтовано звинувачується у розкраданні півмільярда гривень, але уряд з ним чомусь продовжує контракт. Керівники ОПЗ, який тривалий час перебувають під слідством, справи розглядаються у суді (вони фактично не рухаються), продовжують займати свої посади".

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що співпраця органу з Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою триває. Проте, оцінювати роботу відомства, за словами директора НАБУ, неможна, поки не будуть винесені вироки по порушених справах. У вересні минулого року з 86-ти справ, переданих НАБУ та САП до суду, рішення були винесені лише по 23-х, а у законну силу вступили 17-ть.

Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України:

"Нажаль, ми зараз бачимо, що справи у судах не рухаються. А противники антикорупційної реформи в один голос заявляють, що це провал. Хоча НАБУ, я хотів би ще раз наголосити, не уповноважене виносити вироки по справах. А за доказову базу, яка збирається. Я ручаюся".

Артем Ситник підкреслив, що Національне антикорупційне бюро не боїться аудиту, який ще жодного разу не проводився через заблоковане у парламенті призначення незалежного аудитора.

Національне антикорупційне бюро України створене Указом Президента України 16 квітня 2015 року задля попередження, виявлення, припинення та розкриття корупційних злочинів, до яких причетні посадовці вищої категорії державної служби. 4 грудня 2015-го року Національне антикорупційне бюро розпочало перше розслідування.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram