ПАРЄ виступає проти виборів у Туреччині
Загрузка плеера...

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи в кращих традиціях європейської дипломатії висловив "найглибше занепокоєння". Щоправда, цього разу не з приводу російської агресії. Депутатів турбує намір турецької влади провести у червні дострокові президентські та парламентські вибори.

У ПАРЄ говорять, що проведення волевиявлення в умовах оголошеного після спроби державного перевороту надзвичайного стану несе загрозу демократії. До того ж, європейців обурює той факт, що новий закон про вибори був ухвалений турецьким парламентом лише місяць тому і містить кілька дуже суперечливих норм. Зокрема, він дозволяє об’єднуватися у блоки та встановлює незвично високий прохідний бар’єр – аж 10 відсотків.

Зазначимо, що чинний президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган тривалий час був проти дострокових виборів. Але раптово змінив рішення після переговорів зі своїми партнерами з парламентської коаліції. Експерти вважають, що таким чином глава держави хоче прискорити отримання безпрецедентно широких повноважень, гарантованих йому змінами до Конституції, затвердженими на референдумі минулого року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram