25 відсотків суддів під загрозою звільнення
Загрузка плеера...

З речами на вихід. Чверть українських суддів виявились профнепридатними і можуть залишитись без роботи. Такий висновок зробила Вища кваліфікаційна комісія суддів.

За результатами лише перших дванадцяти днів тестування одразу 16 людей в мантіях визнали такими, які не відповідають займаним посадам. Серед них – судді, які виносили рішення відносно справ Майдану та мають невідповідності у деклараціях. Вони не пройшли другий этап перевірки і мають бути звільнені, кажуть члени комісії. З приводу інших 103 суддів наразі оголосили перерву у тестуванні через неналежне оформлення документів. Відносно ще 23-х суддів кваліфікаційне оцінювання зупинили, адже комісія знайшла підстави для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Загалом з понад півсотні служителів  феміди, які пройшли співбесіду за підсумками тестування, лише трохи більше чотирьохсот були визнані придатними до роботи. Відтак для 25 відсотків суддів подальша кар'єра залишається під питанням, - підсумовують у Вищій кваліфікаційній комісії.

Нагадаємо, іспити для суддів стартували торік 14 лютого. Закон, який зобов'язує людей в мантіях проходити кваліфікаційне оцінювання, Верховна Рада ухвалила ще два роки тому. З цього часу понад дві з половиною тисяч служителів феміди звільнилися, бо відмовились проходити перевірку. А це більше 30 відсотків від усіх суддів країни.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram