Невідомі у Бортничах пошкодили стратегічний об'єкт
Загрузка плеера...

На каналі Бортницької станції аерації у Києві невідомі розібрали частину дамби, яка контролювала прямий відтік очищеної води в Дніпро.

Рибалки повідомили, що із захисної споруди скинули близько десятка бетонних плит.

Водночас у "Київводоканалі" підтвердили інформацію щодо часткового руйнування споруди. Там повідомили, що хтось із власників вирішив, що станцію потрібно частково "відкрити" для проходу катерів і човнів.

Крім того, у "Київводоканалі" додали, що хоч такі дії і не несуть прямої загрози екології Дніпра, але права вчиняти так власники не мали, тому що станція вважається гідротехнічною спорудою.

У комунальному підприємстві додали, що дамба виконувала важливі функції і її тепер необхідно терміново відновлювати.

Зазначимо, що екологи вже давно попереджають про стрімке забруднення Дніпра. Це може відбуватися і тому що Бортницька станції не може повноцінно працювати, тому що її обладнання відпрацювало свій експлуатаційний термін.

Проте гроші на оновлення споруди виділяють мало не щороку. У 2014 український уряд дав на модернізацію станції більше 100 мільйонів гривень. А у 2016 з держбюджету було направлено 63 млн на проведення підготовчих робіт.

Крім того, декілька років тому навіть Японія виділяла 380 мільйонів гривень на реконструкцію відповідної споруди. Однак, попри те, що кошти виділяються регулярно, станція все ще залишається у жахливому стані.

Джерело: youtube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram