Партнери не поспішають платити Україні
Загрузка плеера...

Переговори між Україною і Міжнародним валютним фондом щодо одержання п'ятого траншу ще не завершились. Про це заявив голова Нацбанку України Яків Смолій після візиту у Вашингтон.

Партнери, як і раніше, не дають Україні жодних конкретних обіцянок, вимагаючи від української влади продуктивних реформ. Зокрема, в МВФ наголосили, що нинішня економічна ситуація у світі сприяє змінам, і тому Києву не слід гаяти час. Натомість в Україні темпи проведення реформ сповільнюються, як з сумом констатували це донори. До того ж, кредитори вважають проекти українського Кабміну надто оптимістичними. Зокрема, у Вашингтоні не впевнені, що уряд може впоратись із запланованою дохідною частиною бюджету. А на фоні цього політики ще обіцяють підвищити соціальні виплати. При цьому в МВФ вимагають збільшити навантаження на громадян, підвищивши ціну на газ.

Втім, українська сторона впевнена в успішному перегляді програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом. В Нацбанку розраховують на розроблену дорожню карту. Проте говорити про завершальний етап переговорів можна буде лише після прибуття до Києва місії МВФ. Коли партнери направлять в Україну експертів, вони не повідомляють.

Однією з основних вимог кредиторів є запровадження антикорупційного суду. Київ поки не сильно просунувся у цьому напрямку. А от МВФ серйозно взявся за боротьбу зі зловживаннями. У фонді переглянули принципи боротьби з корупцією. Відтепер організація регулярно перевірятиме ситуацію зі зловживаннями у країнах-членах МВФ.

Джерело відео: YouTube, Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram