Українська промисловість під "сірчаним" ударом
Загрузка плеера...

Над українською промисловістю нависла загроза серйозних збитків через конфлікт вітчизняних та зарубіжних виробників сірчаної кислоти. Введення спеціальних мит на імпорт сировини, що їх вимагають українські сірчані виробники, загрожує скороченням виробництва і втратами валютної виручки, кажуть промисловці.

Натомість українські виробники сірчаної кислоти заявляють про ризик знищення галузі, якщо спецмита не запровадять.

Річ у тому, що промисловість використовує майже 100 тонн сірчаної кислоти на рік, але лише 40 з них – вітчизняного виробництва. Воно є дороговартісним, тому задовольнити потреби українських виробників дешевою сировиною не в змозі.

Водночас, менша вартість сірчаної кислоти, завезеної з Росії та Білорусі дозволяє успішно конкурувати вітчизняній продукції на світових ринках. Мова йде про металургійну, коксохімічну та хімічну галузі.

"В тому, що курс такий стабільний, при тому, що ми не отримуємо транш від МВФ, заслуга металургів, які експортують метал. На нього світова ціна зараз виросла. Ніхто ж не ріже курку, яка несе золоті яйця, правда? Сьогодні металургія – це та курка", - стверджує директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерти стверджують, що правих і винуватих у цій ситуації немає. А вирішити конфлікт споживачів і виробників сірчаної кислоти може український уряд, який, на жаль, поки що не втручається у процес.

Якщо налагодити діалог не вдасться і спецмита будуть запроваджені, українська економіка зазнає серйозного удару.

Джерело відео: YouTube, фото з відкритих джерел.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram