У проблемах на дорогах винні корупціонери
Загрузка плеера...

Критична ситуація із ДТП на дорогах України може бути змінена шляхом впровадження комплексного підходу, зокрема й підвищенням штрафів. Як заявляють експерти, наразі у правопорушників є всі можливості відкупитися й вийти сухим із води навіть після скоєння смертельної аварії.

"Щоб забезпечити зниження смертності, зниження взагалі кількості ДТП у країні, потрібно не лише підвищити і посилити відповідальність, а й сприяти забезпеченню невідворотності покарання для абсолютно всіх водіїв та учасників дорожнього руху при порушенні ними правил дорожнього руху", - зауважив юрист Юрій Білоус.

На думку юриста, треба працювати з поліцією, аби правопорушники не мали можливості через корупційні схеми ухилитися від відповідальності. Проте є один нюанс: робота буде ефективною лише в комплексі. Зокрема, це посилення відповідальності, невідворотність покарання за порушення ПДР, роз'яснювальна робота з боку поліції тощо.

Крім того, Білоус переконаний, що все починається з незнання правил, а також з того, що водійські права сьогодні купуються, як в автошколах, так і в сервісних центрах МВС.

"Тут такий круговорот десь бездіяльності, десь корупційних правопорушень, без відсутності свідомості й самовпевненості, з іншого боку, призводить до такої ситуації, яка ні-ні, а знову яка жахлива ДТП. То Кривий Ріг, то Харків, то якась траса. Кожен день, кожен день, кожен день це постійно. А за 2017 рік лише 38 вироків було і лише 38 осіб отримало покарання у вигляді позбавлення волі за корупційні правопорушення. 560 отримало якісь штрафи і в подальшому в них усе добре", - каже Юілоус.

За його словами, ні для кого не є секретом, що сьогодні на українських дорогах гроші беруть і Національна поліція, і представники Державної служби транспорту. Допоки не зміниться ця ситуація, сподіватися на краще не варто.

Джерело фото: Facebook.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram