Рада відклала оновлення ЦВК щонайменше до травня
Загрузка плеера...

Анонсоване на початку тижня головою Верховної Ради оновлення складу Центрвиборчкому знову не відбулося.

Юрій Деревянко, народний депутат (позафракційний):

"Напередодні виборів ми чудово розуміємо, що є величезні спокуси і бажання влади чи будь-кого іншого із політичних гравців впливати на цей орган".

18 квітня профільний комітет на закритому засіданні провів співбесіди з кандидатами. Парламенту рекомендували звільнити 13 старих членів ЦВК пакетом, а за кожного з 14-ти кандидатів у новий Центрвиборчком голосувати окремо. Залишилося відкритим запитання, як парламент всадить 14-ть претендентів на 13-ть вакантних місць у комісії.

Ігор Лапін, член комітету ВР з питань правової політики:

"Члени комітету – це ще не весь парламент, є ще депутати і фракції, які мають голосувати. Інший момент поки що незрозумілий: а якщо всі 14-ть наберуть 226-ть, що будем робити? Тобто, у даному випадку ми маємо окремо голосувати. Тобто, теоретично уявляємо, що 226-ть наберуть усі 14-ть кандидатів, а нам потрібно 13-ть. Тобто, є питання, які заслуговують на увагу народних депутатів".

Президент вніс подання на призначення нових членів ЦВК 5 лютого. У ньому запропоновано 5 кандидатів від "БПП", 3 кандидати від "Народного фронту", по одному від фракцій "Самопоміч", "РПЛ", депутатських груп "Відродження" та "Воля народу". Президент врахував кандидата від фракції "Батьківщина", а кандидатуру від "Опозиційного блоку" вирішили узгоджувати окремо.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Якщо від нас наш кандидат, а він визнаний одним з найкращих фахівців у виборчому праві, пан Євстигнеєв, не буде проголосований, ми не будемо брати участь у цьому фарсі. Згідно з резолюцією ПАРЄ, обов’язково має бути одна людина від партії, яка представлена фракцією. Якщо хоча б одна людина буде непроголосована, це є порушенням резолюції Парламентської асамблеї ради Європи, що тягне за собою санкції проти України. Якщо на це піде більшість у залі і президент, я вважаю, вони втягують країну фактично в міжнародну ізоляцію". 

Народні депутати наголосили, що, згідно з регламентом, парламентарії мають три дні на ознайомлення з рішенням комітету. Інакше Конституційний Суд матиме підстави для визнання незаконним обрання нового складу ЦВК. У порядку денному 19 квітня питання оновлення складу Центрвиборчкому не стояло і протягом дня депутатам не пропонувалося проголосувати для переходу до розгляду цього питання.

 Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Нет этого в повестке дня. У нас все эти вещи являются игрой в наперстки. Вот они еще не договорились, не прокрутили эти наперстки. Когда они сядут, договорятся – это мне, это мне, это мне… Люди, но мы же не Украину делим. У нас победившая партия потом начинает делить Украину как пирог. Тебе это, тебе два министерства, ты сколько набрал? Тебе три министерства! Так нельзя! Поэтому ЦВК незаконная по сути своей, она нелегитимна. Это значит, что нелегитимная ЦВК будет выбирать следующие нелегитимные и Раду, и все. Конечно, они должны поменяться. Но пока они там не дотрут по кабинетам, ничего не будет. Эта Рада не принимает уже решений проукраинских. Она "просвои". Собрались, потерли, договорились. Поэтому, что они сделают, когда вынесут – никто не знает".

Найближчою датою, на якій це питання може бути винесено на розгляд парламенту, називають 15 травня, у цей день розпочнеться наступний пленарний тиждень Верховної Ради. До цього, згідно з календарним планом, депутати працюватимуть у округах та комітетах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram