У Лондоні вирішать долю Співдружності націй
Загрузка плеера...

19 квітня розпочинає роботу саміт голів урядів 53 країн, що входять до складу Співдружності націй. Вперше за 20 років захід проходить у столиці Сполученого Королівства Лондоні. Експерти розглядають його як можливість для Британії укріпити відносини зі своїми колишніми колоніями напередодні виходу зі складу Європейського Союзу.

Найважливішим питанням на порядку денному є наслідування посади голови Співдружності. Справа в тому, що після смерті монарха його спадкоємець автоматично отримує британську корону, а от очільником організації не стає. Така процедура просто не прописана у офіційній документації. Тож досі незрозуміло, хто керуватиме Співдружністю після Єлизавети II.

Сама 91-річна Королева та прем’єр Британії Тереза Мей вважають, що наступним головою має стати принц Чарльз. А от опозиційні сили пропонують ротацію, яка застосовується в деяких органах ООН: лідерство переходить від представника однієї країни до представника іншої з певною періодичністю. Який з варіантів отримає більшу підтримку, з’ясуємо упродовж наступних двох днів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram