МВФ розкритикував ідею збільшення мінімалки
Загрузка плеера...

Ідею підвищення мінімальної зарплати в Україні можуть відкласти. У Міжнародному валютному фонді, до якого часто дослухається українська влада, не радять збільшувати соціальні виплати, бо не бачать для цього економічних підстав. Зокрема, представник МВФ Йоста Люнгман заявив про відсутність можливостей для збільшення видатків державного бюджету.

Він висловив занепокоєність зростанням видаткового тиску на тлі занадто оптимістичних прогнозів дохідної частини головного кошторису країни. "Ми не бачимо фіскального простору для збільшення бюджетних видатків у 2018 році", – додав представник МВФ.

Як повідомлялося, в уряді наразі активно говорять про можливість перегляду бюджету під підвищення "мінімалки". Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що у вже 2018-му році мінімальна зарплата зросте на 500 гривень і становитиме 4200 гривень.

Позиція Міжнародного валютного фонду в цьому питанні була завжди однозначною: зростання мінімальної зарплати можливе виключно за наявності економічних підстав. Сьогодні, на думку МВФ, їх немає.

Відтак, переконують експерти, під загрозою зриву опиняються також і інші економічно необґрунтовані видатки. Йдеться, зокрема, про так звану монетизацію субсидій на опалення та проїзд, коли пільговикам виділятимуть живі гроші як компенсацію послуг.

Джерело: выдео – YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram