Уряд думає над монетизацією субсидій на опалення
Загрузка плеера...

Міністр соціальної політики Андрій Рева розказав, як проходитиме монетизація субсидій на опалення. За його словами, реформа відбуватиметься у два етапи. Перший стосуватиметься жителів будинків з індивідуальним опаленням. Їм планують видавати кошти, попередньо встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг.

Другий етап монетизації торкнеться мешканців багатоквартирних будинків із централізованим опаленням. Для них уряд пропонуватиме встановити спецрахунки, аби уникнути випадків, коли через несплату послуг окремими жителями вимикають опалення в усьому будинку.

Нагадаємо, монетизація субсидій має початися 1 січня 2019 року. Держава більше не сплачуватиме за тепло компаніям замість соціально незахищених українців, а видаватиме на це реальні гроші. Утім експерти сумніваються в результативності цього кроку. Дехто вже назвав монетизацію від уряду черговою профанацією та підміною понять.

Економісти прогнозують, що на кожному етапі монетизації гроші будуть розкрадатися, а українці, які сьогодні отримують субсидії, живих коштів так і не дочекаються.

Для порівняння наводиться процес впровадження монетизації пільг за проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram