Пашинський вдає потерпілого у скандалі з БМП
Загрузка плеера...

Голова парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський хоче притягувати ЗМІ до кримінальної відповідальності й ініціює відповідний законопроект. Про це нардеп заявив під час засідання комітету, де розглядалося питання щодо фактів корупції при проведенні закупівель військової техніки та обладнання, які були оприлюднені в журналі "Новое время".

Сам Пашинський вже встиг подати позов проти видання про захист честі й гідності та спростування недостовірної інформації. ЗМІ повідомляють, що позовна заява надійшла до Подільского районного суду Києва 17 квітня.

Минулого тижня у журналі було опублікувано розслідування про схеми щодо закупівлі у польської компанії Житомирським бронетанковим заводом списаних радянських БМП 1980-го року випуску. У матеріалі йшлося про причетність до цих схем самого Пашинського. Стаття набула розголосу. Після цього редакція завила про погрози з боку народного депутата.

18 квітня комітет із питань нацбезпеки та оборони зібрав засідання для обговорення можливих фактів корупції під час закупівлі чеської бронетехніки. У засіданні взяли участь керівники Міноборони, Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро.

На комітеті було частково розсекречено дані щодо закупівель Україною чеських БМП. Заступник міністра оборони Ігор Павловський заявив, що вартість однієї одиниці техніки становить 169 тисяч доларів, а не 205 тисяч, як ішлося у публікації.

Водночас вивченням справжньої вартості бронемашин має зайнятися Національне антикорупційне бюро України. Головний редактор журналу Віталій Сич передав відомству документи, які стали основою для матеріалу про зловживання. Сергій Пашинський теж заявив, що звернувся до НАБУ з приводу публікації про корупцію під час закупівлі бронетехніки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram