Проблема львівського сміття лягає на громади
Загрузка плеера...

На території Новоград-Волинського району люди знайшли великі купи сміття. Телеканал News Network вирішив розібратися у цій ситуації. В ексклюзивному інтерв'ю сільський голова Брониківської об'єднаної територіальної громади Надія Залевська повідомила, що відходи привезені зі Львова.

Надія Залевська, сільський голова Брониківської ОТГ

"В принципі, це другий такий випадок. Перший випадок був напередодні Великодніх свят у 2017 році. У нас було тоді 2 КАМАЗи. Ми тоді у "Фейсбуці" зверталися до пана мера Львова, що ми зберемо кошти й ми це сміття відправимо їм. Але ми на сході села вирішили не опускатися до їхнього рівня, ми, правда, зібрали кошти, але ми тоді своїми силами це сміття переправили на сміттєзвалище".

Надія Федорівна додала, що після Пасхи у селі Барвіновка, неподалік від траси Київ-Чоп, люди виявили близько 100 тонн сміття. Місцева влада обурена ситуацією, оскільки в громаді є проблеми і з власним сміттям.

Надія Залевська, сільський голова Брониківської ОТГ

"Ми повідомили екологічну службу, ми повідомили поліцію. Я не знаю, поліція виїжджала, усе фотографували, проводили опитування. Тому я думаю, що якщо це питання не вирішать, ми будемо звертатися до мера Львова, будемо писати лист із проханням припинити це. Або хай вони будують якийсь полігон побутових відходів для сміття, тому що далі так не можна. Від їхнього сміття скоро втопиться вся Україна. Про яку європейську державу ми можемо говорити?"

Залевська зауважила, що на в'їздах на свою територію громада хоче встановити відеокамери, аби відстежувати рух великогабаритного транспорту.

Також Надія Федорівна підозрює, що до знайдених відходів можуть бути причетні місцеві перевізники, оскільки чужі люди не могли знати, де непомітно скинути вантаж.

Важливо, що тепер громада змушена витрачати гроші із бюджету на прибирання й утилізацію львівського сміття, а не на вирішення власних проблем. За попередніми підрахунками, на це піде від 10 до 20 тисяч гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram