Запланований на середу звіт уряду не відбувся
Загрузка плеера...

18 квітня у Верховній Раді мав відбутися довгоочікуваний звіт уряду Володимира Гройсмана.

Іван Крулько, народний депутат (фракція "Батьківщина")

"Звіт уряду, який розданий в парламенті, він має бути предметом розгляду. Це є процедура, яка передбачена регламентом Верховної Ради. Тим більше, що у народних депутатів є запитання стосовно тих чи інших сфер, які чомусь називаються реформами. Але ми на місцях бачимо зовсім іншу ситуацію".

Втім, звітувати прем’єр-міністр збирався не у залі Верховної Ради, а на засіданні парламентського комітету з питань економічної політики.

Олег Мусій, народний депутат (позафракційний):

"Я вважаю абсолютно неприйнятним факт звіту на одному з комітетів. Тим більше, що є, наприклад, рішення нашого комітету з питань охорони здоров’я – визнати в розрізі охорони здоров’я звіт уряду незадовільним. І ми дали негативну оцінку. І уряд не реагує на звернення комітету з питань охорони здоров’я по кадровому призначенню. Хронічне ігнорування з боку уряду Конституції України щодо парламентсько-президентської республіки і думати, що уряд – це приватна власність чиясь, я вважаю неетичним, неморальним, неправильним і недержавницьким. Тому уряд зобов’язаний провести звіт у залі парламенту".

Але голова комітету Андрій Іванчук відбув у відрядження до Вашингтону для участі у Глобальній парламентській конференції Світового банку і МВФ. Тому звіт Кабміну перенесли… Не на день, і не на тиждень, а на 20-те червня.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Є іще одна причина – неприхований фактично конфлікт між президентом і прем’єр-міністром. І у такий спосіб прем’єр-міністр вирішив не звітувати, щоби не бути нараженим на потенційну відставку. Я вважаю, що це абсолютно неправильно. Це має відбуватися відкрито, це державний процес. І нема що ховатися прем’єр-міністру. Він має йти і звітувати про свою діяльність".

У кулуарах парламенту все більше говорять, що звіт Кабінету Міністрів може стати формальним приводом для відставки прем’єр-міністра, тому дата відсувається все далі й далі.

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Це політичні ігри. Всі розуміють, що звіт уряду – це певна відправна точка політичної напруги. Тобто, він може бути приводом для якогось збурення певного у парламенті, вияву незадоволення роботою уряду. Або навпаки – вона може бути проведена відносно безболісно для уряду й уряд продовжить далі своє існування. І, я думаю, зараз цей перенос пов'язаний з тим, що таким чином уряд певною мірою намагається підвисити у повітрі – мовляв, дочекаємося червня. Ви у такій якісь невизначеності. А от у червні буде остаточно прийматися рішення. Можливо, воно може завершитися якимось переформатуванням чи навіть відставкою прем’єр-міністра, формуванням якогось нового уряду. Або такою політичною турбулентністю, яка може завершитися навіть (і це активно обговорюється) достроковими парламентськими виборами наприкінці літа – початку осені".

За повідомленнями українських ЗМІ, увечері вівторка, 17 квітня, на Банковій відбулася зустріч Президента та усього складу уряду. На ній, окрім питань церкви, обговорювалася необхідність єдності всієї влади, зокрема президентської та урядової команд.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram