Кабмін розписав курс валют на три роки вперед
Загрузка плеера...

Журналісти кількох вітчизняних видань отримали нагоду ознайомитися з проектом постанови Кабінету Міністрів про основні напрямки бюджетної політики на наступні три роки. Документ цікавий тим, що у ньому Володимир Гройсман та його підлеглі здійснюють спробу спрогнозувати середньорічний курс гривні відносно долара.

Пророкування уряду – аж надто оптимістичні. Згідно з ними, у 2019 році американський "зелений" має коштувати не більше, ніж 30 гривень 50 копійок. У 2020 році валюта США "накине" одну гривню, а в перший рік нового десятиліття сягне позначки 31 гривня 80 копійок.

Проти такого розкладу говорить тенденція валютного курсу за останні чотири роки. У 2014-ому долар "рвонув" з 8 гривень до 14. У лютому 2015-ого пробив психологічний бар’єр – 33 гривні за 1 "зелений". Рік потому відбулася певна стабілізація, після чого розпочалися "валютні гойдалки". Зараз триває період укріплення гривні. Проте більшість експертів вважають, що це сигнал до чергового обвалу. Тож вірити прогнозам Кабміну не варто. Тим більше, що Володимир Гройсман та його колеги навряд чи нестимуть відповідальність за фінансову ситуацію у 2020 та 2021 роках – адже їх шанси втриматися в урядових кріслах так довго мінімальні.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram