Туска допитають щодо Смоленської трагедії
Загрузка плеера...

Протистояння між президентом Європейської ради Дональдом Туском та чинною польською владою загострюється. Західні ЗМІ повідомляють, що 23 квітня в Окружному суді Варшави має відбутися допит колишнього прем’єр-міністра республіки щодо Смоленської авіакатастрофи.

Принаймні поки що Туск проходить у справі лише в якості свідка. Обвинуваченими у рамках кримінального провадження є його колишні підлеглі з канцелярії голови уряду, а також польські дипломати, які працювали у Росії та Іспанії. Їм закидають злочинне недбальство під час підготовки візиту Леха Качинського до Катині у квітні 2010 року. Поки невідомо, чи має Туск намір прибути на допит.

Нагадаємо, що внаслідок падіння літака Ту-154 у Смоленську вісім років тому загинули 96 представників політичної та військової еліти Польщі. Версія щодо помилки екіпажу, на якій наполягала російська сторона, була відкинута польською слідчою комісією. Наші західні сусіди впевнені, що провина лежить на диспетчерах, які спрямували літак у землю. До того ж, були знайдені докази того, що на борту ще до падіння стався вибух.    

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram