33 державні шахти зараз у критичному стані
Загрузка плеера...

Усі українські державні шахти перебувають в аварійному стані. 33 з них в надзвичайно складному становищі у плані гарантування безпеки охорони праці. Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

За його словами, на вугільних підприємствах не дотримуються пилогазового режиму, усі стаціонарні установки, транспортні засоби та спеціальна техніка, за допомогою якої виконується основна робота, доведені до жахливого, аварійного стану.

Та все ж головною проблемою експерт назвав нехтування правилами техніки безпеки.

Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України:

Там завжди одна й та сама ситуація: давай-давай, видоботок і метри-проходки любим шляхом. І закривали очі на порушення техніки безпеки охорони праці. Ми ж бачимо пожежі одна за одною на блоках шахт управління "Покровського". Вона високотехнологічно оснащена. Там найкращі працівники сконцентровано, бо зарплати високі платили. Але там постійно закривали очі на порушення техніки безпеки охорони праці. Звідси й часті аварії і звідси травмування постійні. Прихований травматизм.

На думку Волинця, внутрішній контроль за технікою безпеки охорони праці не здійснюється, оскільки він підпорядкований безпосередньо керівництву. А воно зорієнтовано на прибутки та об’єми видобутку вугілля. Державна служба України з питань праці, яка мала б стежити за дотримуванням правил безпеки на підприємствах, не справляється зі своїми обов’язками.

Джерело: відео YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram