У Раді нова спроба обійти електронне декларування?
Загрузка плеера...

Спробою легалізувати корупційні статки та позбавити відповідальності чиновників вважають нову законодавчу ініціативу народних депутатів від "БПП". Андрій Шинькович та Геннадій Чекіта зареєстрували пакет законопроектів, у яких антикорупційні організації побачили спробу ввести так зване "нульове декларування", що дозволить подати таємну декларацію про доходи чи майно.

Олег Осуховський, член комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

"Багато народних депутатів хотіли його просунути ще перед законом про електронне декларування. Відповідно, наш комітет на це не пішов. Я вважаю, що той законопроект, який зараз працює, він є правильний і ніякого нульового декларування не має бути. Кожен політик, кожен чиновник має згідно чинного законодавства декларувати свої доходи, своє майно. Я думаю, що це більше маніпуляції політичні. І, звичайно що, ЄС та МВФ й інші міжнародні організації проти, щоби було якесь нульове декларування. Владі треба сконцентруватися на реальній боротьбі з корупцією, а не придумувати собі якісь міфи"

Відповідно до чинного законодавства, усі статки чиновників, набуті після квітня 2015-го року і не підтверджені офіційними доходами, є предметом незаконного збагачення.

Олег Барна, народний депутат ("БПП"):

"Потрібно поставити точку відліку. Нульову декларацію. Дати можливість заповнити все майно, яке є. Ідентифікувати його. Якщо він може пояснити статки – пояснює, все нормально. Якщо не може пояснити якусь частку майна, нехай сплачує від неї певну суму податку, 10 чи 20%. Але кожну копійку, яку ми отримали в дохід, ми повинні пояснити"

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

 «Для чиновників і осіб ,які виконують функцію держави, такий процес вже давно пройшов. Він пройшов з початком електронного декларування. Іншого нульового декларування тут не може бути. Не може бути ніякої ні податкової ні іншої амністії, тому що ці люди вже давно свої статки засвітили, вони показали джерела доходів і таке інше. Щодо бізнесу – можна думати про те. Можна говорити про певну нульову декларацію, але не з повною амністією капіталів, виведених і отриманих у непрозорий спосіб. Я думаю, тут має бути переоцінка цих капіталів. Переоцінка доходів, отриманих від цих переоцінених капіталів. І з тих доходів якщо будуть сплачені якісь прогресивні податки – думаю, да".

У нових законопроектах усім бажаючим пропонується подати добровільну декларацію протягом року і протягом місяця сплатити податок у 2,5% від вартості об’єкту. Для декларування грошей визначено особливу процедуру – декларанти можуть перерахувати кошти в українські банки і сплатити за них  за 2,5% податку. Або не сплачувати нічого, якщо переказувати кошти з іноземних банків в українські. 

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Я уважно вивчив досвід наших найближчих сусідів. Наприклад, Румунії, яка зараз розпочала активну фазу боротьби з найвищими топ-посадовцями. У в’язниці брат президента попереднього. Причому це було при президенті попередньому. У в’язниці попередній прем’єр-міністр. Всі спроби парламенту змінити законодавство закінчилися тим, що сотні тисяч людей вийшли на вулиці Румунії. Тому я думаю, що це шлях в нікуди. Вони виступали теж категорично проти таких змін. І я думаю, це ні до чого доброго не приведе".

На порядку денному парламенту законопроекти іще не з’явилися. На офіційному порталі зазначено, що документи вивчив комітет і їх надано депутатам для ознайомлення.

Автори пакету законопроектів – непублічні представники "БПП". Один із них працює у комітеті з питань містобудування та ЖКГ, а другий значиться у комітеті з питань економічної політики. Цілком можливо, що фракція вдалася до вже перевіреного методу зондування ставлення електорату до резонансних ініціатив коаліції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram