Євросоюз скаржиться у СОТ на США
Загрузка плеера...

Євросоюз поскаржився у Світову організацію торгівлі на США через мито на вироби зі сталі та алюмінію. Про це повідомляє прес-служба СОТ.

"Незважаючи на те, що Сполучені Штати характеризують ці заходи як заходи безпеки, вони по суті є захисними заходами", - йдеться у документі.

У ЄС вважають, що захисні тарифи можуть бути встановлені лише на імпорт певного продукту, якщо існують ризики серйозної шкоди від різкого зростання імпорту. Однак, на думку європейських експертів, у Штатах такої загрози для сталі і алюмінію не існує.

ЄС заявив, що хоче якомога швидше провести консультації зі Сполученими Штатами.

Утім, міжнародні ЗМІ із посиланням на власні джерела повідомляють, що переговори між ЄС і США вже ведуться "на різних рівнях". За інформацією джерела, Єврокомісія вимагає, щоб виробники з ЄС були "беззастережно" звільнені від великих тарифів на сталь і алюміній.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про підвищення мита минулого місяця і звинуватив країни Євросоюзу в тому, що вони "погано поводяться зі США в питаннях торгівлі". "Жертви" нововведень вважають тарифи невиправданими та популістськими.

Зокрема, Китай сподівається, що мита на сталь і алюміній анулюють якомога раніше, аби повернути взаємну торгівлю двох країн в нормальне русло. Адже КНР у відповідь на американські тарифи з 2 квітня змушені були ввести мита відносно майже 130 імпортованих зі США товарів в якості контрзаходів для захисту своїх інтересів і компенсації збитку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram