Польща заманює медсестер з України
Загрузка плеера...

Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медсестер зі східних кордонів, зокрема, й України.

За даними Вищої палати медсестер та акушерок Польщі (NIPiP), одна третина місцевого обслуговуючого персоналу – у пенсійному віці. А це майже 73 тисячі осіб, які можуть вийти на пенсію в будь-який час. Саме тому міністерство аналізує можливість залучення медичного персоналу з інших країн. Серед вимог – вільно володіти польською мовою та підтвердження диплома. Однак українцям потрібно пройти довгий шлях через нострифікацію свого документа, оскільки система підготовки медсестер в Україні несумісна з вимогами ЄС. Дипломи наших медиків із середньою освітою та звання молодшого спеціаліста не приймаються в Польщі взагалі.

Щоб спростити процедуру підтвердження дипломів, міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає варіант надання можливості медсестрам з України пройти додаткове навчання. Це дозволить отримати диплом, який відповідає вимогам ЄС. Про це заявив представник міністерства Кшиштоф Якубяк.

За попередніми оцінками, сьогодні у Польщі офіційно працює всього-на-всього близько сотні медсестер з України.

Джерело відео: YouTube, telemiks

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram