Коаліція планує призначити новий склад ЦВК цього тижня
Загрузка плеера...

У коаліції пропонують оновити склад ЦВК вже цього тижня. Із пропозицією поставити відповідне питання першим у порядку денному на четвер, 19 квітня, під час погоджувальної ради виступив заступник голови фракції "БПП" Сергій Березенко.

Сергій Березенко, заступник голови фракції "БПП":

"У середу профільним комітетом мають розглянутися кандидатури на посади членів ЦВК. Давайте не затягувати цей процес. Для ефективної роботи парламенту саме це питання має стояти першим  порядку денному на четвер"

Минулого тижня голова Верховної Ради заявив, що спецперевірку усіх кандидатів до нового склад ЦВК успішно завершено. Вона тривала більше, ніж це передбачено українським законодавством. 

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Якщо у середу ці подання будуть комітетом розглянуті і одобрені, ми, теоретично, якщо буде воля Верховної Ради України, в четвер можемо розглядати.  Хоча залишається невирішена дискусія з приводу того, як із 14-ти кандидатів обрати 13-ть кандидатів. Ця дискусія має широкий аспект. Оскільки у багатьох рекомендаціях міжнародних структур є вимога, щоб було представництво фракцій, які є у парламенті. На сьогодні ця дискусія політична іще не завершена, всі чекають рішення комітету. Але у середу, коли рішення комітету буде, це теоретично дає нам шанс у четвер перейти до розгляду призначення членів Центральної виборчої комісії"

Термін повноважень 12 з 15 членів Центрвиборчкому сплив іще 1 червня 2014-го року, проте склад комісії не оновлено до цього часу. 5 лютого 2018-го року Президент України вніс до Верховної Ради подання на призначення членів ЦВК, а спікер Андрій Парубій дав доручення відправити документи кандидатів на спецперевірку.

Джерело: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram