Українці скаржаться на катування в поліції
Загрузка плеера...

Впродовж 2017 року із травмами від працівників поліції за допомогою до медичних закладів звернулися 2386 українців. Про це стало відомо із дослідження Експертного центру з прав людини (ЕЦПЛ) про неналежне поводження в діяльності Національної поліції України.

Автори звіту проаналізували офіційну інформацію, пов'язану із побоями та жорстоким поводженням: оприлюднені Генеральною прокуратурою відомості щодо кримінальних проваджень і вироки національних судів за 2012-2017 роки. Також було зроблено аналіз офіційної інформації медичних установ з приводу звернень побитих поліцією громадян.

За інформацією правозахисників ЕЦПЛ, 30,12% травм – пошкодження голови, а все інше – поранення корпусу тіла, кінцівок, численні травми.

Крім того, у дослідженні сказано, що "в Україні немає офіційно затвердженого механізму фіксації слідів катувань, хоча багато країн світу використовують для цього Стамбульський протокол. А медичні стандарти застаріли: досі використовуються правила судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, розроблені у 1995 році".

Варто зауважити, що "сприяють існуванню неналежного поводження прогалини законодавства у сфері визначення складів злочинів, пов'язаних із катуваннями, а також покарання за такі дії. Також це недоліки в організації процесу розслідування та взаємодії між різними складовими системи кримінальної юстиції, низький рівень професійної підготовки правоохоронців".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram