Гарант хоче виходу з СНД та закон про кібербезпеку
Загрузка плеера...

12-13 квітня в українській столиці відбувається 11 Київський безпековий форум, на якому обговорюють сучасні тенденції безпеки та виклики в міжнародних відносинах. Особлива увага в дискусіях приділяється безпеці в Україні.

Присутня на заході постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчісон зазначила, що Україна наразі веде війну на два фронти:  крім боротьби з зовнішньою агресією на Донбасі та в Криму, в Україні триває не менш важлива боротьба з корупцією.

Водночас майже півгодинний виступ Президента України Петра Порошенка не торкався корупційних питань, утім час від часу зривав оплески. Глава держави розповідав про необхідні та важливі кроки, які треба здійснити країні, аби перестати бути "епіцентром військових дій у 21-му столітті всередині Європи". Зокрема - знайти інструмент боротьби з гібридною війною.

"Цифрова ера вимагає від нас взяти на озброєння нові й ефективні запобіжники заради захисту досягнень вільного вибору наших суспільств, в той же час забезпечивши баланс між демократичними правами і свободами та вимогами кібербезпеки. Недарма такі країни як Франція, Німеччина впроваджують зміни до законодавства такого типу. Це маємо зробити і ми", - заявив Порошенко.

Разом з тим глава держави відзначив важливість визначення східноєвропейських кордонів Європейського Союзу та НАТО. У цьому сенсі Україна наполягатиме на швидшому вступі до Альянсу.

Говорячи про відносини України з Російською федерацією, Порошенко наголосив на негайному внесенні до парламенту проекту закону про одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією.

Також український Президент запропонував припинити співробітництво з СНД.

"З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД, та відмову цієї структури засудити російську агресію, просив би, щоб ми спільно з урядом підготували пропозиції щодо припинення нашої участі в статутних органах СНД", - наголосив гарант.

Цьогоріч у заході беруть участь понад 400 міжнародних та українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram