Раду закликають виправити процедуру призначення омбудсмена
Загрузка плеера...

Нового уповноваженого Верховної Ради з прав людини обрали у неконституційний спосіб через правову колізію у законодавстві. Про це заявляють представники українських та міжнародних організацій.

Михайло Каменєв, правозахисник:

"В одному законі написано, що процедура є таємною. А в іншому, що є відкритою. Отже, утворилася конкуренція цих норм. І в такій ситуації неможливо було взагалі обрати Уповноваженого. Але Верховна Рада вирішила інакше, і у відкритий спосіб це відбулося"

Нагадаємо, влітку минулого року парламент вніс правки до Закону "Про регламент Верховної Ради України" і змінив таємну процедуру обрання омбудсмена на відкрите голосування. Натомість, у Закон "Про уповноваженого Верховної Ради з прав людини" депутати відповідні правки не внесли.

Михайло Каменєв, правозахисник:

"Обрання Уповноваженого у такий спосіб є неконституційним, оскільки це порушує не тільки загальні принципи верховенства права. А саме – вимоги щодо якості, чіткості та передбачуваності закону, але і вимогу про те, що всі особи мають діяти відповідно до законів і Конституції. А у випадку, коли у законах є декілька різних процедур, перш ніж когось обирати, треба було визначитися і змінити процедуру так, щоб вона відповідала Конституції і всюди була одна і та сама процедура"

Під час обрання неодноразово зазначалося, що призначення Людмили Денісової на посаду омбудсмена на найближчі п’ять років відбулося завдяки політичній домовленості всередині парламентської коаліції.

Альона Луньова, експерт Центру інформації про права людини:

"Офіс Омбудсмана повинен бути незалежним. І яка може бути гарантія його незалежності, коли його очільником є представник політичної партії"

Правозахисники закликають народних депутатів внести подання до Конституційного Суду України щодо неконституційності норм, які встановили відкрите голосування.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram