Правозахисники порахували страчених у 2017 році
Загрузка плеера...

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International підготувала звіт про винесення смертних вироків і кількість страт у світі. Дослідники проаналізували ситуацію у різних країнах, проте обійшли увагою Китай. В Amnesty International пояснили, що Пекін приховує інформацію про те, скільком громадянам присудили вищу міру покарання.

У звіті правозахисників зазначено, що за минулий рік за рішенням суду було страчено близько тисячі людей. Це на 4% менше, ніж у 2016 і більш ніж на третину менше рівня 2015 року. Найчастіше смертні вироки виносять у країнах Близького Сходу (Іран, Ірак, Пакистан і Саудівська Аравія). Тут відбулось понад 80% усіх зафіксованих страт. Проте насправді лідером за кількістю страт вважають саме Китай, хоча у Піднебесній і засекречують відповідну інформацію.

Правозахисники також нагадали, що зараз на страту чекають майже 22 тисячі людей. В Amnesty International нагадали, що сьогодні від смертної кари відмовились 142 країни світу. Україна зробила цей крок у 1995 році. Втім, остаточно мораторій на страту почав діяти у 1997-му. У 2000-му термін "смертна кара" остаточно вилучили з Кримінального кодексу.

Джерело відео: YouTube, Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram