Космічна Україна: факти, про які мовчали
Загрузка плеера...

У четвер, 12 квітня, світ відзначає День авіації і космонавтики. Визначна дата присвячена першому польоту людини в космос. Майже всі знають про вихідців з України, які розвивали космічну галузь у межах Радянського Союзу. Однак багато наших співвітчизників успішно працювало за кордоном, допомагаючи підкорювати космос.

Зокрема, Михайлові Яримовичу вдалося зробити приголомшливу "космічну" кар’єру у США. Він став одним із керівників Національного космічного агентства (НАСА). Яримович очолював проекти створення орбітальних станцій для міжпланетних польотів.

Не менш важливий вклад у розвиток науки про космос зробив і нащадок західноукраїнських емігрантів Карл Едвард Саган, який народився в Нью-Йорку. Він є одним із найвідоміших учених світу. Був засновником Планетного товариства, що об’єднало землян, які цікавляться космосом.

Ще одним відомим вченим став Ігор Богачевський зі Львівщини. Його доля закинула в Німеччину, а потім – до США. Богачевський вивів формулу, яка дала змогу конструкторам літаків і міжпланетних супутників визначати повітряні струмені навколо цих апаратів під час польотів. Завдяки формулі Богачевського було розраховано політ на Місяць, а також повернення на Землю космічного корабля США.

Обрала для себе шлях космонавта і дочка українських емігрантів у США Джудіт Резнік. Вперше вона побувала в космосі у 1984 році — облетіла тоді Землю 96 разів. Однак її доля закінчилася трагічно: астронавт загинула під час старту разом зі своїм екіпажем, коли летіла на орбіту вдруге на шатлі "Челленджер".

Сьогодні в НАСА теж працюють наші земляки. Андрій Васильєв наразі є співробітником агентства. Він навіть брав участь у підготовці запуску ракети Falcon Heavy, яка сьогодні є найпотужнішою з усіх наявних на планеті.

Варто додати, що минулого року українські підприємства космічної галузі брали участь у запуску п'яти ракет по всьому світу.

Також нещодавно державне космічне агентство України запропонувало побудувати космодром біля авіабази Кертін в Австралії. Він може стати основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії, таких як Японія, Сінгапур, Південна Корея та Індонезія.

Тому якою б сумною не була наразі ситуація в українській космічній галузі, все ж таки нам є чим пишатися.

Джерело: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram