Україна і космос: факти, про які мало хто знає
Загрузка плеера...

У четвер, 12 квітня, світ відзначає День авіації та космонавтики. Визначна дата присвячена першому польоту людини в космос. Цього дня радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток-1" вперше в історії людства облетів навколо нашої планети.

У радянські часи це було велике свято, але сьогодні про нього майже забули. Хоча українці давно змусили весь світ шанувати свій космічний потенціал.Вітчизняні науковці змінювали історію винаходами, а космонавти з України безстрашно виконували складні космічні місії.

Майже всім відомо, що першим і поки єдиним космонавтом незалежної України є Леонід Каденюк. Проте мало хто знає, що першим, хто взагалі придумав використати ракети для польоту людини в космос, теж був українець Юрій Кондратюк. На теоретичному рівні учений уперше обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет і прорахував трасу для польоту на Місяць.

Першою жінкою, яка вийшла у відкритий космос, також була українка Світлана Савицька. Вона встановила 15 світових рекордів на реактивних літаках. А в 1982 році здійснила свій перший політ у космос як дослідник на борту корабля "Союз Т–7".

Ще один видатний радянський учений, киянин Гліб Лозино-Лозинський був конструктором багаторазових космічних систем. Він брав участь у розробці паротурбінного двигуна для бомбардувальника Туполєва та організації серійного виробництва літаків МІГ.

Неможливо не згадати і радянського льотчика-космонавта Павла Поповича, який був першим космонавтом-українцем, генерал-майором авіації. Саме він заспівав у космосі пісню "Дивлюсь я на небо та й думку гадаю".

І, звичайно ж, Сергій Корольов. Цей легендарний житомирянин є прикладом того, що при бажанні можна "дотягнутися до зірок". Ученому довелось пройти ув’язнення в ГУЛАГУ та захворіти на тиф, який зробив його інвалідом на все життя, але попри це Корольов не відмовлявся від амбіційних мрій, які здавались на той час нереальними. Він працював у галузі ракетобудування й космонавтики, був головним конструктором перших ракет-носіїв та штучних супутників Землі. А також основоположником практичної космонавтики.

Це далеко не всі українські герої, яких об’єднувала одна любов – космос. Дуже багато інших наших земляків брали участь у складних та небезпечних місіях, конструюванні ракет та організації таких важливих для людства польотів.

І хочеться вірити, що в Україні космічна галузь все-таки зможе перейти на достойний рівень розвитку, а нашим ученим не доведеться шукати кращої долі за кордоном.

Джерело: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram