МВС пропонує саджати виборців, які голосують за "гречку"
Загрузка плеера...

Карати за підкуп на виборах… виборців пропонують у Міністерстві внутрішніх справ України. За отримання виборцем неправомірної вигоди пропонується позбавляти волі строком до 2-х років. Проект відповідних змін до виборчого  законодавства презентували на засіданні уряду Арсен Аваков та його заступниця Тетяна Ковальчук, яка заначила, що підкуп виборців залишається найбільшою загрозою об’єктивності проведення виборів в Україні.

Тетяна Ковальчук, заступник міністра внутрішніх справ України:

"Напередодні чергових виборів президента та Верховної Ради, МВС, Національна поліція, громадянська мережа "Опора" пропонують внести наступні зміни до кримінального кодексу України та кодексу про адміністративні правопорушення які, власне, відповідатимуть наступним критеріям: перш за все це забезпечення невідворотності покарання за злочини проти виборчих прав громадян шляхом впровадження дієвих, придатних до практичного застосування правових механізмів".

Відповідно до запропонованого законопроекту, також позбавлятимуть волі строком до двох років за незаконне використання, вкидання бюлетенів, порушення таємниці голосування членом виборчкому, кандидатом чи спостерігачем, отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з реалізацією активного чи пасивного виборчого права тощо. За надання виборцям неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборів, фальсифікацію документацію пропонують позбавляти волі до 6 років. Законопроектом також передбачена декриміналізація дрібних правопорушень, які не впливають на перебіг виборів.

Міністр внутрішніх справ зазначив, що документ розробляли протягом двох років із залученням громадськості та експертів. Законопроект був підтриманий на засіданні уряду і незабаром його внесуть до Верховної Ради.

Джерело: Youtube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram