Світовий банк хоче стримати пенсійні ініціативи Києва
Загрузка плеера...

Закордонні партнери вирішили, що українським політикам варто притримати свою ініціативність. Світовий банк проаналізував плани Києва щодо реформування пенсійної системи. Зокрема, донори порадили відкласти запровадження накопичувальної системи.

Український уряд обіцяв перейти на новий принцип нарахування пенсій у 2019 році. Керівник програми Світового банку по Білорусі, Молдові і Україні Фарук Кхан заявив, що плани Кабміну можуть вдарити по економіці. Зокрема, існує ризик зменшення традиційних внесків до Пенсійного Фонду. До того ж, реформа може створити додаткове податкове навантаження для громадян.

У Світовому банку визнали, що зараз ситуація з пенсіями дещо стабілізувалась. Експерти порадили не ризикувати з додатковими ініціативами. Застерегли політиків і від підвищення рівня життя (збільшення зарплат і пенсій). Донори стверджують, що такі популярні кроки призведуть до росту інфляції.

У Світовому банку додали, що українську економіку чекатиме застій, якщо влада не зможе привабити інвесторів. А для цього необхідно виконати ряд вимог. Жодну не можна назвати новою. Партнери досі вимагають масштабної приватизації державних об'єктів, реформування державних банків, скасування мораторію на продаж землі і створення антикорупційного суду. Чим довше влада тягнутиме з цими питаннями, тим більше може сповільнитись темп зростання економіки.

Джерело відео: YouTube

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram