Медицина залишається катастрофічно недофінансованою
Загрузка плеера...

Медицина в Україні катастрофічно недофінансована і жодна реформа її не врятує. Таких висновків дійшла група експертів у ході дослідження системи охорони здоров’я в Україні.

Святослав Протас, екс-замголови Державної санітарно-епідеміологічної служби:

"Якщо до простої математики перейти і поділити кошти бюджету охорони здоров’я на кожного українця, це вийде трошки більше 2000 гривень. це ті кошти, які влада хоче роздати українцям для того, щоб він був здоровим круглий рік. Ми з вами розуміємо, що це є смішно, оскільки лікування банального тяжкого випадку грипу чи ГРВІ досягає п’яти тисяч гривень".

При цьому близько половини українців, які перебувають на стаціонарі у медзакладах, змушені продавати майно або позичати гроші аби мати можливість лікуватися.

Данило Богатирьов, політичний аналітик:

"Средняя сумма средств, которую одалживали пациенты стационаров, составила 4865 грн. В аналогичном исследовании за 2017-й год указано, что 30% опрошенных были вынуждены отказаться от визита к врачу".

За словами голови комітету з питань охорони здоров’я у Верховній Раді Ольги Богомолець, для того, щоб профінансувати громадянам життєво важливі послуги, українська медицина потребує додатково щонайменше 100 мільярдів гривень.

Денис Антонович, політичний аналітик:

"Как исправить эту ситуацию и откуда взять деньги, я вижу только два пути. По сути, у нас в последние годы раздуваются траты на силовой блок и многомиллиардные средства направляются на покрытие субсидий на услуги ЖКХ. Вот два источника, за счет которых можно было бы улучшить финансирование отрасли и заработных плат для врачей".

Нагадаємо, у державному бюджеті видатки на медицину цього року передбачено на рівні 5% від ВВП. За інформацією експертів, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує відраховувати на цю галузь не менше 7%.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram