У Польщі згадують Смоленську катастрофу
Загрузка плеера...

У вівторок, 10 квітня, у Польщі вшанували пам'ять жертв Смоленської авіакатастрофи, під час якої у 2010 році загинуло вище керівництво держави.

Польська делегація на чолі з президентом Лєхом Качинським летіла в Катинь для участі в меморіальних заходах, присвячених 70-м роковинам розстрілів енкаведистами польських військових. На борту літака перебувало 88 пасажирів і 8 членів екіпажу, ніхто з них не вижив.

Спочатку польські експерти головною причиною катастрофи називали помилку екіпажу, проте згодом стали озвучувати й інші версії.

Зокрема, голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Антоній Мацеревич в ефірі польського телебачення заявив, що причиною загибелі членів польської делегації став потужний вибух на борту літака. За його словами, це підтверджують експерименти, які було проведено урядовою підкомісією.

Мацеревич наголосив: вибух у центроплані був такої сили, що польських генералів, які сиділи у цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти. Він також повідомив, що технічний рапорт щодо причин катастрофи оприлюднять упродовж декількох тижнів.

Вшанувати пам'ять загиблих на одну з головних площ Варшави прибули міністри та політики правлячої в Польщі партії "Право і справедливість". На площі також відкрили пам’ятник жертвам Смоленської катастрофи.

Джерело: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram