Орбан отримав конституційну більшість у парламенті
Загрузка плеера...

В Угорщині відбулися вибори до парламенту. За попереднім підрахунком голосів, правляча партія "Фідес" здобула безумовну перемогу за мажоритарними округами й отримає 2/3 місць у вищому законодавчому органі країни. Відповідно, нинішній переможець голосування отримує мінімальну кількість голосів для конституційної більшості.

За чинним законодавством, 199 депутатів угорського парламенту обираються за змішаною системою – 93 мандати надаються за партійними списками, решта – за мажоритарною системою.

Лідер партії і чинний прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан уже оголосив про свою перемогу на виборах. Він подякував тим, хто віддав голоси за "Фідес", а також окремо виділив закордонних угорців, які переважно голосували за партію влади.

Окремо Орбан подякував владі Польщі за публічну підтримку перед виборами.

Як повідомив Центрвиборчком країни, під час голосування фіксувалася вкрай висока явка, через що на окремих дільницях довелося на кілька годин відтермінувати їх заплановане закриття.

Водночас керівники опозиційних угорських партій, які програли на виборах у парламент, заявили про те, що підуть у відставку. Зокрема, йдеться про ультраправу націоналістичну партію "Йоббік" та соціалістів.

Наразі формально підрахунок голосів ще не завершений.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram