Данилюк обіцяє скоротити держборг до 2020 року
Загрузка плеера...

Рівень боргового навантаження на країну знижується. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр фінансів Олександр Данилюк у відповідь на запитання одного з народних депутатів.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Тільки наступного року по зовнішніх запозиченнях Україна має повернути близько 7 млрд дол. А це близько 5300 грн з кишені кожного українця. Золотовалютні резерви за інформацією нацбанку продовжують знижуватися. Якраз насамперед через обслуговування зовнішнього боргу. Тому у мене просте запитання – чи має уряд стратегію повернення державного боргу наступного року і за рахунок чого це буде відбуватися".

Олександр Данилюк, міністр фінансів України:

"Якщо порівняти 2016-й і 2017-й роки, то рівень боргового навантаження у нас знизився з 81% у 2016 році від ВВП до 71,8% у 2017 році. Це результат послідовної політики уряду щодо посилення стабільності фінансової системи і зниження боргового навантаження. Бюджетною резолюцією на наступний рік буде заплановане подальше скорочення дефіциту бюджету до рівня 2,2%. Це дозволить нам продовжити цю політику і надалі. І, таким чином, ми плануємо скоротити рівень боргу до близько 60% до 2020 року".

У свою чергу, прем’єр-міністр відзначив, що борги накопичили попередники.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Не ми з вами брали ці запозичення! Не ми з вами створювали таке навантаження державного боргу! Українці теж як фізичні особи не брали цих боргів. Але ми мусимо брати на себе відповідальність для того, щоби ці борги віддати. Ми тільки у березні віддали 1,4 млрд дол. США, це для нас є надзвичайно величезний виклик і навантаження".

Цього року мінфін планує забезпечити фінансування Держбюджету за допомогою ряду боргових інструментів загальною сумою близько 232 млрд грн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram