У МОН досі не знають, як будуть приймати школи
Загрузка плеера...

Впроваджувати реформи на словах вміє кожен український чиновник – це доведено і медичною, і пенсійною, й іншими реформами. Реформа освіти – не виняток. Та поки можновладці розводять теревені, простий українець наражається на чергову проблему.

Наприклад, батьки майбутніх школярів. Один із пунктів реформи освіти, – відправляти чад до навчальних закладів за місцем реєстрації. Цей факт викликав шквал незадоволення і критики. Ймовірно, начитавшись коментарів і наслухавшись думок батьків, Міносвіти зробило крок назад, вирішивши ще раз обговорити правила зарахування дітей до початкової школи. Принаймні, у цьому запевнила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді.

Нагадаємо, раніше йшлося про те, що першокласники зможуть піти до школи тільки за місцем проживання (за місцем реєстрації або згідно з нотаріально засвідченим договором оренди). Обрати іншу школу батьки зможуть лише за умови, якщо там будуть вільні місця. Судячи з того, що в Україні вміють "звільнити місце" за певну суму грошей, то на рівному місця можуть з'явитися корупційні схеми.

Втім, ця норма не остаточна, і вона, як запевняє Гриневич, ще проходить експертне обговорення.

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки:

Щодо процедури, яка планується в самому проекті, в законі про освіту чітко сказано: початкова школа однакова для всіх і має бути якнайближче за місцем проживання. Отже, якщо залишаються вільні місця, то за певними критеріями, чіткими і прозорими, відбувається зарахування і дітей з додаткових районів, які не є районами обслуговування цієї школи".

До речі, сама міністр визнала те, що більшість українців, коли приходять до першого класу, змушені платити хабарі, бо хтось за дзвінком або за гроші влаштовує свою дитину в ту чи іншу школу. Але їм це набридло, тому Гриневич і її команда намагаються побороти кляту корупцію. А от чи вдасться це їм зробити до початку навчального року – подивимось…

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram