Нацполіція боротиметься з проблемою булінгу: у школах працюватимуть "групи підтримки"
Загрузка плеера...

Днями Київ здригнувся від чергової моторошної події: в одному з ліцеїв столиці однокласники сильно побили учня 7-го класу. Хлопчина отримав перелом хребта і на чотири місяці виявився прикутим до ліжка. Натомість адміністрація навчального закладу назвала цей інцидент "звичайним конфліктом".

Проблема булінгу – цькування та агресивного переслідування однієї дитини іншою – не нова. Інтернет-пошук видає безліч випадків знущань в українських школах. Але чому ця жорстокість поширюється?

Майже половина дітей замовчують факт знущання. Так само і вчителі можуть робити вигляд, що ні про що не здогадуються, а керівництво шкіл – не реагувати на такі випадки. Саме ігнорування проблеми і є головним чинником у зростанні випадків булінгу.

За інформацією ЮНІСЕФ, 67% дітей в Україні стикалися з випадками знущання.

Згідно з висновками психологів, проблема булінгу в Україні стає дедалі актуальнішою ще й тому, що до класичних груп вигнанців зараз додалася ще одна – діти переселенців. Також сюди зараховують дітей із неблагополучних сімей; тих, які відрізняються від інших внутрішньо або зовнішньо; тих, які не відповідають "моді" тощо.

ЗОШ №52, м. Дніпро:

"Всі говорять, а вона сидить і мовчить. – А какой смысл нам говорить, если вы все равно ничего не даете нам сказать? – Ваш ребенок девочку ударил и побежал. – Он извинился. – Нет. – Неправда, он изначально извинился... Послушайте меня, Вы же ничего обо мне не знаете. - Знаем мы все про вас: 5 детей, из Луганска… - Мы не из Луганска, мы из Донецка. – И что я должна слушать, что вы такая бедная и несчастная? Вы этим пользуетесь".

Усередині лютого Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради розповів жахливу історію, головним героєм якої стала багатодітна сім'я з Донеччини. Одного з дітей родини, сина-п’ятикласника, зацькували не лише школярі, але й учителі та керівництво школи, внаслідок чого бідолашний хлопчина ледь вижив, бо був хворий на серце. На щастя, тоді у конфлікт вчасно втрутилися так звані "шкільні офіцери поліції" – спеціально створений у Дніпрі підрозділ поліції. Правоохоронці допомогли родині й навчальному закладу порозумітися.

ЗОШ №52, м. Дніпро:

"Просто выслушайте… Может быть действительно сейчас есть определенная проблема? Проблема проведения занятия – мы до нее дойдем. А сейчас проблема – кто кого обидел, правильно-неправильно. Мы же к конструктивному диалогу приходим?"

Сьогодні ж про такий спосіб вирішення конфліктів у школах заявили і поліцейські Донеччини. Вони стануть тренерами з вирішення конфліктів у школах: застосовуватимуть позасудовий спосіб вирішення конфліктів у своїй щоденній роботі, а також навчатимуть цьому школярів. Такі поліцейські "групи підтримки" працюватимуть у кожній школі Донеччини. Проект охопить понад 150 тисяч учнів.

За словами начальника відділу управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Нацполіції Василя Мадяра, частина дітей Донеччини зіткнулися з агресією, насильством, втратою домівки або рідних людей. Завдання поліцейських, зокрема груп медіації, – захистити дітей від наслідків збройного конфлікту, що триває на сході країни.

У Міністерстві освіти також знають про проблему булінгу, але вирішити її самотужки неспроможні. Окрім залучення правоохоронних органів, у якості медіатора для українських школярів запросили відомого оратора Ніка Вуйчича, який уже давно займається питаннями психологічного терору і проводить зустрічі та тренінги у школах у всьому світі.

Нік Вуйчич, мотиваційний оратор, тренер із питань попередження психологічного терору:

"Я впевнений, що коли хтось знущається над тобою, ти повинен відстоювати себе, і дуже добре, коли ти знаєш, як це робити. Іноді ти змушений у буквальному розумінні відбиватися, і добре, коли ти можеш захищати себе, не завдаючи нікому шкоди. Але якщо ти змушений використовувати грубу силу – із цим нічого не поробиш: захищай себе, блокуй, розмовляй з учителями. Якщо реакції від них немає, тобі можуть допомогти друзі. Іноді змінити школу теж може бути виходом із ситуації, але це, скоріше. буде спробою втекти".

Наприкінці березня Вуйчич вчергове відвідав Україну і записав для українських школярів мотиваційне відео. Одного разу йому вистачило сил і мужності припинити знущання над собою. Тож незабаром українські школярі почують від легенди ключові поради: як захистити себе і ніколи не здаватися. Можливо, для тих дітей, які соромляться зізнатися дорослим про терор у школі, воно стане вирішальним.

Джерело відео: Facebook, YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram