Розенко розповів про монетизацію пільг
Загрузка плеера...

Якщо місцеві органи влади правильно підійдуть до питання монетизації пільг на проїзд у транспорті, то це буде дуже вигідно для пільговиків. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Зокрема, він зазначив, що місцева влада в містах та селах України повинна сама приймати рішення, вводити монетизацію на проїзд у транспорті для пільговиків (видавати їм пільги "живими" грошима) або зберегти їх в колишньому вигляді.

При цьому Розенко додав, що, отримавши "живі" гроші на руки, пільговики зможуть користуватися тими видами транспорту (наприклад, маршрутними таксі), які зараз не надають пільгового проїзду. Або взагалі витратити ці гроші на інші потреби, наприклад, якщо пільговик проживає у селі і транспортом практично не користується".

Також віце-прем’єр додав, що рішення про кількість "пільгових поїздок" та розмір суми компенсації для певних категорій буде приймати місцева влада самостійно. Уряд лише накреслив схему мінімальних гарантій – не менше 30 поїздок на місяць. Більше того, на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій. Але менше тієї кількості поїздок, які затвердив уряд.

Нагадаємо, у середу, 14 березня Кабінет Міністрів України ввів монетизацію пільг на проїзд для всіх видів транспорту загального користування – на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Водночас деякі експерти вважають, що насправді Кабмін шляхом введення монетизації переклав відповідальність на місцеву владу, а також суттєво урізав видатки на людей пільгових категорій. Крім того, відповідне рішення фактично ставить хрест на вільному пересуванні пільговиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram