Депутати реформували Верховну Раду для наступників
Загрузка плеера...

У Верховній Раді скоротять кількість профільних комітетів.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Це один із кроків масштабної реформи парламенту, який, на моє переконання, є важливим для української Верховної Ради. І які пропонується реалізувати у наступному скликанні Верховної Ради України".

У поточному скликанні парламенту законопроекти до розгляду у залі готують 27 профільних комітетів та працює Спеціальна комісія з питань приватизації.

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Ну, справді – 27 комітетів, це абсурд. І більшість європейських парламентів не мають більше 20-ти комітетів".

Загроза зникнення, зокрема, нависла над антикорупційним комітетом та комітетом з питань євроінтеграції.

Сергій Лещенко, народний депутат (фракція "БПП"): 

"Прошу вас при схваленні цього закону повідомити про те, що у новому скликанні, згідно з цим законом, буде комітет з питань запобігання та протидії корупції. Як профільний комітет щодо новостворених корупційних органів, які покликані зберегти гроші державного бюджету від пограбування корупціонерами та олігархами".

Щоб законопроект був підтриманий принаймні у  першому читанні і реформа парламенту, про яку влада говорить вже два роки, нарешті розпочалася, голова Верховної Ради ухвалив стратегічне рішення.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"У даній законодавчій ініціативі ми беремо зобов’язання до другого читання дати виключний і вичерпний перелік комітетів. Тобто, у першому читанні ми голосуємо не більше 20-ти. Але беремо усі разом зобов’язання, що до другого читання ми працюємо у робочій групі, яка працює інтенсивно. І дамо виключний перелік комітетів, які будуть у наступному скликанні".

Відповідну пропозицію погодилися підтримати 229 народних депутатів.

Олексій Гончаренко, народний депутат (заступник голови фракції "БПП"):

"Звичайно, це не можна назвати найголовнішим питанням у житті держави. Але для роботи парламенту це важливо".

Чинним народним депутатам було важко розподілити між охочими навіть 27 комітетів. Щоб наступники не побилися через 20-ть, було розглянути іще один законопроект, який запроваджує новий спосіб розподілу посад.  

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Він передбачає механізм розподілу комітетів під час початку функціонування Верховної Ради України за формулою, яка передбачає справедливий розподіл голів комітетів поміж усіма політичними фракціями, які формують структуру Верховної Ради України. Це відбувається у послідовності і черговості. Коли від більшої до меншої фракції визначають і обирають голів комітетів в залежності від величини фракції, але у певній послідовності".  

З президії надходили пропозиції декомунізувати певні принципи формування парламентських комітетів.

Ірина Геращенко, перший заступник голови Верховної Ради:

"Дуже важливо зберегти гендерний принцип формування комітетів. Це непристойно, що у нас в бюджетному комітеті немає жодної жінки-депутата! У нас не може бути радянського принципу чоловічих – бюджету, економіки, банківської сфери. І жіночих – комітет здоров’я, комітет освіти. Цього не буде! Дякую!"

Після палких промов за впровадження пропорційного розподілу посад у комітетах між фракціями у першому читанні кнопки "за" натиснув 241 народний депутат.

Олена Сотник, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"Вона означає, що не буде "договорняків", не буде розподілу посад у комітетах за день, за два до початку роботи чергової Верховної Ради".

Нагадаємо, що участь у розробці реформи Верховної Ради брав екс-президент Європарламенту Пет Кокс. Народні депутати неодноразово провалювали голосування навіть за включення цих законопроектів до порядку денного. Можливо, після скандалу з впровадженням е-декларацій для громадських активістів владі необхідно було продемонструвати міжнародним партнерам хоч якийсь прогрес.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram