Кабмін взявся за надра України
Загрузка плеера...

Уряд вирішив скасувати ряд платежів за розробку надр України. У Кабінеті Міністрів хочуть відмовитися від платежів за продовження спеціальних дозволів на користування родовищами.

Найбільші компанії України, що видобувають корисні копалини, постійно скаржились, що не можуть нормально працювати саме через проблеми з одержанням і продовженням ліцензій. Про перепони, які чинять підприємствам у Держгеонадрах, згадували і "Нафтогаз", і "Укргазвидобування", і "Укрнафта", а також вугле- і рудовидобувні підприємства.

Через проблеми з ліцензуванням, пояснювали видобувачі, падають обсяги виробництва, збільшується енергетична залежність країни і страждають працівники, яким затримують зарплату.

За урядовим проектом, Держгеонадра не лише перестануть брати гроші з надрокористувачів за продовження дозволів, а й не зможуть відмовити у процедурі тим підприємствам, які мають заборгованість по ренті.

Крім того, приватні структури зможуть передавати свої ліцензії пов'язаним суб'єктам. В уряді вважають, що це має полегшити співпрацю компаній-видобувачів і інших підприємств. До того ж, Кабмін хоче, щоб Державна служба геології та надр публікувала звіт про видачу дозволів поза аукціоном впродовж п'яти днів після кожної видачі ліцензії.

Поки невідомо, чи стане процес оформлення документів швидшим від цих нововведень. Зокрема, в асоціації газовидобувних компаній вважають, що урядовці ускладнили механізм оцінювання впливу промислових підприємств на довкілля.

Проект Кабміну мають відправити на доопрацювання у Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram