Звіт антикорупціонерів: у Раді зробили шоу
Загрузка плеера...

Олег Ляшко, народний депутат (голова фракції "РПЛ"):

"Що вам не вистачає для повного щастя? Звання генерала ви в 30 років отримали. Звання заслуженого юриста з рук Президента Порошенка – отримали. Своїх друзів-бізнесменів консультуєте у своєму кабінеті. Що вам не хвата для повного щастя? І чи рибок вам не жалко, які всю дурню вашу слухали?"

Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

"Мені для повного щастя не вистачає будинку у Козині і везіння в лотерею, Олег Валерійович".

У Верховній Раді звітували керівники антикорупційних органів Артем Ситник та Назар Холодницький щодо проблем, які виникли між НАБУ та САП.

Артем Ситник, директор НАБУ:

"Якщо хтось хоче сказати, що є якийсь певний конфлікт, я вам повідомляю відповідально – ніякого конфлікту між Антикорупційним бюро і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою немає!".

Народні депутати викликали їх через справу проти Спеціалізованого антикорупційного прокурора із прихованим прослуховуванням у його кабінеті.

Мустафа Найєм, народний депутат (фракція "БПП"):

"Я ознайомився зі скаргою, яку подало НАБУ на Кваліфікаційну дисциплінарну комісію прокуратури. Наскільки я знаю, порушено провадження було за статтею "незаконне збагачення". Тобто, фактично отримання хабаря або неправомірної вигоди. Я хотів би дізнатися, чи дійсно зафіксовані факти, як Холодницький отримував якісь преференції, гроші або матеріальні цінності у замін на те, що він робив стосовно свідків і стосовно фігурантів кримінальних проваджень".

Напередодні звіту ряд українських ЗМІ частково опублікували записи з кабінету Назара Холодницького.

Сергій Лещенко, народний депутат (фракція "БПП"):

"Чи підтверджуєте ви зміст повідомлень, які були оприлюднені вночі, де викладається зміст ваших зустрічей. У тому числі із забудовниками Вишневого, у тому числі з народними депутатами і де обговорюється допомога їм в уникненні відповідальності або обшуків. І у такий спосіб фактично перехід на бік обвинуваченого замість захисту інтересів держави. І кого ви бачите заступником на вашому місці? "

Назар Холодницький, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

"Я, як прокурор, як процесуальний керівник у своїх провадженнях готовий коментувати кожне своє слово. І я буду це робити! Те, що було оприлюднене – хороша гра на публіку. Нарізка всіх слів. Я хочу побачити весь запис!".

Юрій Деревянко, народний депутат, член комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

"Більше половини парламенту – це "клієнти" саме САПу і НАБУ. Звісно, що і "Народний фронт", і "БПП" буде це використовувати, щоб дискредитувати їх у очах громадськості. Показувати – бачите, що у них там відбувається? Що будь які результати їх розслідувань мають так само погано сприйматися. Тому, на превеликий жаль, матимемо в інфікованій корупцією Верховній Раді таке шоу".

Здебільшого, народні депутати звинувачували антикорупційні органи у неефективності.

Максим Бурбак, народний депутат (голова фракції "Народний фронт"):

"Ми почули про сотні тисяч зарплат та премій. Ми з вами в цьому залі у кожному бюджеті голосуємо про мільярдні витрати на утримання цих органів. А реальних мільярдних корупціонерів за гратами нема… Де конкретні справи? Де конкретні вироки? Де конкретні справи у судах? Не треба нам розказувати, що цьому на заваді стоїть створення Антикорупційного суду. Він буде, але чи будуть вироки – у мене є питання!".

Артем Ситник, директор НАБУ:

"На сьогоднішній день більше 100 кримінальних проваджень направлено до суду. В тому числі – відносно окремих людей, які сидять у цьому залі".

Артем Ситник зазначив, що створення САП у свій час врятувало Національне антикорупційне бюро від надзору Генеральної прокуратури. До речі, генпрокурор, який разом із Артемом Ситником подавав скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, і якого теж хотіли послухати депутати, до Верховної Ради не прийшов.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram