Росія качатиме газ в обхід України
Загрузка плеера...

Доля української газотранспортної системи під загрозою. Росія погрожує вдесятеро знизити транзит свого газу через територію нашої країни. Це може статися одразу після запуску "Північного потоку-2" і "Турецького потоку". Про це заявив очільник "Газпрому" Олексій Міллер.

За його словами, про повне перекриття транзиту через Україну поки не йдеться. Утім обсяги транспортування блакитного палива  скоротяться до 10-15 мільярдів кубометрів на рік. Тоді як минулого року Україна транспортувала 93 мільярди кубічних метрів російського газу.

Раніше в "Газпромі" повідомили, що будівництво першої нитки "Турецького потоку" буде завершене через місяць.

Нагадаємо, Німеччина дала дозвіл на будівництво суперечливого газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Проект передбачає будівництво і роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії до Німеччини.

В ексклюзивному коментарі телеканалу NewsNetwork політолог Андрій Золотарьов заявив, що українська влада виявилась не готовою до зниження транзиту російського газу. Відтак ця ситуація вплине і на економіку країни в цілому.

Андрій Золотарьов, політолог

"Щоб газотранспортна система України виправдовувала себе, треба хоча б 90 мільярдів качати щорічно. Якщо це призведе до зменшення там в два рази або більше, цінність української ГТС радикально знизиться. Це буде досить потужним ударом по валовому внутрішньому продукту уже з 2020-го року".

Зазначимо, що для продовження транзиту газу на умовах стандартного довгострокового контракту Україна має підписати угода із російським "Газпромом" і знайти партнера, який буде в цьому зацікавлений.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram