Комітет вимагає розглянути відставку Супрун 5 квітня
Загрузка плеера...

Профільний комітет парламенту вимагає розглянути відставку виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун під час засідання Верховної Ради 5 квітня. Про це з трибуни заявив ініціатор відповідної постанови Ігор Шурма.

Ігор Шурма, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Чому за два роки не розроблена концепція національної системи охорони здоров’я і не запропонована стратегія її впровадження. Чому вона особисто проголосувала і підтримала виділення недостатньої кількості коштів на 2018-й рік для впровадження закону про реформу. Для цього у прикінцевих положеннях закладена цифра 5% ВВП. Вона особисто погодила цифру, яка на одну третину не відповідає взагалі цій сумі. За минулий рік не було проведено жодної колегії охорони здоров’я, про все приймається рішення кулуарно. Вона не могла відповісти, чому чотири  випадки поліомієліту називалися епідемією, а 10 000 випадків кору – це є ситуативні випадки. Вона не могла назвати кількість захворілих у 2017-му році і померлих на ботулізм. Кількість хворих на гепатит. Не могла відповісти – протерміновані ліки, 150 мільйонів, хто їх утилізує і за які гроші. Все це за міжнародні закупівлі. Не могла відповісти скільки сімейних лікарів бракує для впровадження реформи. Не відповіла на запитання, чому не впроваджується закон про екстрену медичну допомогу. Не могла відповісти – чому Україну позбавили слова на Генеральній Асамблеї ВООЗ за несплату членських внесків. Дана оцінка професійній адекватності. Сьогодні прийшов момент для політичної відповідальності. Ви в залі тут повинні відповісти – чи може працювати тут напівміністр, напівмедик, напівгромадянин України. І сьогодні ми звертаємося до голови Верховної Ради. Внесіть негайно постанову про відповідність займаної посади, звільнення з роботи Супрун в зал. Не вносьте це у пятницю, тому що людей немає".

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я визнав незадовільною роботу Уляни Супрун та рекомендував парламенту  підтримати звернення до Кабміну про її відставку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram