Парламентський комітет не довіряє Супрун
Загрузка плеера...

Комітет охорони здоров'я Верховної Ради висловив недовіру виконувачці обов'язків міністра охорони здоров'я Уляні Супрун. Звернення до Кабінету Міністрів з вимогою звільнити чиновницю підтримали більшістю голосів.

Таке рішення ухвалили після того, як заслухали звіт голови МОЗу. Очільниця парламентського комітету Ольга Богомолець назвала ситуацію в медицині катастрофічною. Народна обраниця виокремила основні причини, які змушують вирішити кадрове питання у міністерстві. В першу чергу це скандальна ситуація зі зривом програми державної закупівлі ліків у 2016 році, що неабияк загострило соціальну напругу. Втім, Богомолець нагадала і про інші проблеми, які з'явились за останні роки реформування медичної галузі.

Це масова втеча фахівців за кордон і вимирання нації. Так, позаминулого року смертність перевищувала народжуваність на 175 тисяч. Минулого ж року різниця майже сягнула двохсот тисяч осіб. Рівень вакцинації впав нижче показників 90-х років, лікування серцево-судинних і онкологічних захворювань фінансується менш ніж на третину. Та й це у парламентському комітеті назвали неповною картиною катастрофи.

Зазначимо, Уляна Супрун вже два роки керує українським МОЗом. За цей час вона так і не стала повноцінним міністром, лишившись виконувачкою обов'язків. Втім, попри гучну критику з боку парламентського комітету, лікарів і експертів, "знімати" чиновницю також не поспішають.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram