У Раді бавились скасуванням е-декларацій для активістів
Загрузка плеера...

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"На ефірах, у публічних заявах всі заявлять про підтримку тих законопроектів. Я дуже вас прошу зараз замобілізуватися і підтримати включення у порядок денний для прийняття рішення. Я дуже хотів би, щоб публічні заяви не розбігалися з реальною дією".

Ані скасували, ані відстрочили. Верховна Рада не змогла включили до порядку денного жоден законопроект, який стосувався е-декларування для громадських активістів через брак голосів.  

Олег Ляшко, народний депутат (голова фракції "РПЛ"):

"Ми по цих деклараціях побачили, що боротьба з корупцією – не менш прибутковий бізнес, ніж сама корупція. Хай декларують – їм пече око мій дім, хай на свої подивляться доходи. Що це за робота? Шахтаря знаю, колгоспника знаю, будівельника знаю, лікаря знаю, вчителя знаю. Активіста не знаю! Тим більше, активіст – це людина, яка за покликом серця бореться за ідею. А коли за це бабло платять, та ще й з-за кордону, то це не активісти – це запроданці! І хай показують! Тому я не бачу тут ніякої проблеми, я сподіваюся, що парламент не підтримає цю дурню".

Із реалізацією обіцяного проблеми у парламенту почалися іще на стадії розгляду законопроектів у комітеті. Спочатку не зібрався кворум, потім не з’явився виконуючий обов’язки голови.

Олена Сотник, народний депутат(фракція "Самопоміч"):

"Ви просто хотіли помститися тим громадським активістам, які розкривають ті корупційні діяння і корупційні дії, які здійснюєте у стінах цього парламенту. Ми вимагаємо поставити негайно ці питання на розгляд, і скасування ганебного електронного декларування для громадських активістів, і припинити принижувати незалежний громадський сектор".

Голова парламенту ставив законопроекти на голосування для включення до порядку денного і ухвалення рішення двічі. Але обидва голосування виявилися нерезультативними.

Іван Крулько, народний депутат (фракція "Батьківщина"):

"Голова фракції "БПП", який тут же каже "я за це виступаю" не голосує за включення до порядку денного цих законопроектів. Артур Герсаимов, це вже виходить за будь-які межі! Так тоді не говоріть про це! От "Радикальна партія" говорить, що проти і голосує проти! І ви голосуйте проти!"

Артур Герасимов, народний депутат (голова фракції "БПП"):

"Ми всі в цій залі намагалися прийняти ці законопроекти, то ті хто зараз більш за все волає просто прогуляли засідання парламенту. І коли деякі фракції з десяти депутатів голосують за ці законопроекти, то не треба зараз перекладати з хворої голови на здорову!"

Прихильники скасування декларацій для активістів у кулуарах говорять, що не таке страшне саме декларування доходів членами громадських організацій, як приховані норми цього закону. Країни великої сімки відзначили, що ці вимоги мають скасувати відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Сергій Лещенко, народний депутат (фракція "БПП"):

"Ірина Луценко каже, що законопроект пройшов Венеційську комісію. То треба говорити, з яким висновком він її пройшов, а висновок був негативний. Тому що він диспропорційний. Він покладає більше зобов'язання, ніж роль особи є у державному процесі. Вони є громадські активісти, вони не працюють на державу".

Спікер запропонував відправити законопроекти на доопрацювання у профільний комітет, але з цією пропозицією народні депутати теж не погодилися. Представник президента у Верховній Раді заявила, що парламент розробить новий законопроект про скасування декларування для активістів.

Борислав Береза, народний депутат (заступник голови комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції):

"Тижня два, три, чотири… Але всі розуміють, що це відмінять. Тягнуть саме тому, що ніхто не бачить у цьому сенсу, щоб це пришвидшити".

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Всі ці декларації вже у реєстрі. Чого оце бігати, пригати. Казати – ми це сьогодні зробимо, завтра. Кому це допоможе? Я півроку тому казав – ніколи вони не скасують декларування активістів, поки не побачать їхні декларації. Побачили, все. Тепер можна скасовувати. Завтра, післязавтра – коли завгодно".

Нагадаємо, раніше на Банковій заявили, що народні депутати мають скасувати обов’язкове декларування для членів антикорупційних громадських організацій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram