Відносини з лікарями оформило менше 1% українців
Загрузка плеера...

Декларації зі своїми лікарями підписали 132 тисячі українців. Це менше одного відсотка населення країни. Найбільш активно до нової реформи долучаються мешканці Закарпаття. Тут свої відносини з лікарями оформили 12 тисяч осіб. Кияни – на другому місці (сьогодні укладено 11,5 тис. декларацій). Натомість херсонці, черкащани і чернігівці не спішать підписувати документи з медиками. У цих регіонах підписано 54, 330 і 800 декларацій.

Загалом у системі зареєстровано близько 12 тисяч лікарів. 1370 з них – це ті фахівці, з якими можуть підписати декларацію жителі столиці.

Зазначимо, що один терапевт може працювати не більш ніж з двома тисячами пацієнтів, для сімейного лікаря межа – це 1800 осіб, а для педіатра – не більше 900 дітей. Таким чином, усі лікарі, зареєстровані у системі eHealth, при максимальному навантаженні зможуть обслуговувати щонайбільше 2,5 млн киян. Тим часом реальне населення столиці, за інформацією Держстату, становить три мільйони людей. Максимальне ж навантаження, яке зможуть витримати усі зареєстровані у системі лікарі – не більше 23,5 млн осіб. Тобто з відсутністю вільного спеціаліста може зіткнутись ледь не кожен другий українець.

Зазначимо, медична реформа, яку провадить уряд, передбачає, що для того, аби потрапити на прийом до фахового медика, українцям треба буде спершу отримати направлення від лікаря, з яким той підписав декларацію. У іншому разі за прийом фахівця доведеться платити гроші.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram